Моїм ліцеїстам, а також всім кому цікаво і потрібно!
Ще у 2018 року я отримала шанс пройти Курс надання допомоги пораненим в умовах бойових дій "Знати щоб врятувати". Тренінг був побудований на основі ТССС-МР, на теоретичних та практичних навичках, а також стрес-тестах. Проводили тренінг інструктори ГО Медичний Загін Спецпризначення "Білі Берети Львів" які мають міжнародну сертифікацію по системі TCCC. Багато сучасної інформації яка базується на стандартах НАТО, ситуативне моделювання, під час якого отримані знання випаровуються і ти відчуваєш себе безпорадною дитиною, фізичні навантаження і така необхідна англійська :). Було важко і цікаво. Я дивилася на наших інструкторів із захопленням і величезною повагою, на цих молодих хлопців та дівчат, які самовіддано, з беззаперечною вірою у перемогу у періодах між ротаціями давали нам такі необхідні та важливі знання. Тоді вони нас вчили, а потім їхали на Схід також вчити і рятувати. І зараз вони також рятують.
Сьогодні 39 день повномасштабного вторгнення рашистських військ на територію України. В різних куточках України, вже більше півтора місяці тривають тренінги з тактичної медицини для медиків і цивільного населення, ТРО та ЗСУ. На моєму рахунку більше 10 тренінгів з базових знань ТССС, які я провела самостійно. Наші партнери GSMSG американські військові медики знайомлять всіх бажаючих із основами надання першої домедичної допомоги на полі бою та під час обстрілу. Порівняно із 2014 роком сучасні військові аптечки мають більший асортимент засобів для рятування пораненого (все це збирається самим військовим або волонтерами, державний варіант далекий від ідеалу, але вже щось є). Але всі ці чудові речі мають англійський текст, інструкції та назви. Отже, моя задача ознайомити вас із основними словником ТССС та MARCH. А за посиланням під фото ви зможете знайти необхідну лексику. Матеріал буде доповнюватися.
TCCC (Tactical Combat Casualty Care) Vocabulary.
ВАЖЛИВО!!! До евакуації, скільки б часу не довелося вам чекати, перевіряйте пораненого по кожній букві алгоритму MARCH кожні 20-40 хвилин(залежить від важкості стану).
https://docs.google.com/document/d/1sltdCpzx1dFiaA6eRbMAU8xRh2ikHJqn/edit?usp=sharing&ouid=102624664768791822136&rtpof=true&sd=trueФото спогади.
Немає коментарів:
Дописати коментар