Прихильники

субота, 21 грудня 2019 р.

Дива на Миколая

19 грудня 2019 року ми з учнями нашого Ліцею №2 ЛМР Матвієм Лозовиком та Романом Миськівим прийшли привітати наших Захисників до військового госпіталю. Я попередньо домовилася із волонтером "Книжкової Сотні" Наталею Швагуляк і ми, зібрав книжки та листи з малюнками, які для наших хлопців малювала наша малеча, зустрілися із дівчатами біля КПП. Ця ідея давно чекала на реалізацію, а під час відвідування цьогорічного Книжкового форуму, я побачила палатку "Книжкової Сотні" і поцікавилась чи можемо ми із учнями долучитися до цієї доброї справи. Я придбала книги для військових, деякі навіть із автографами від автора Василя Піддубного, я почала рухатися до здійснення маленького але дуже важливого бажання. І воно здійснилося!  
Я дуже хвилювалася, тому що завжди важко почати. Я ретельно перечитала інформацію правил спілкування із військовими. Будучи дуже вразливою, боялася показати свої сльози. Дуже сподівалася не потрапити в якусь ситуацію, де могла б ненавмисно когось образити. Мене досі переповнюють емоції. Протягом двох годин ми ходили по корпусу реабілітації. На кожному поверсі, в коридорах і палатах ми знайомилися із тими, хто потрапив на лікування захищаючи нашу Україну, з нашими захисниками. Вони скромні і сором'язливі. Молоді хлопці і досвідчені військові. Вони тішилися як діти, а дехто емоції проявляв дуже обережно. Таке складалось враження, що їхні серця заховані у бронежилет, або "шубку" їжака. Не передати словами відчуття маленької перемоги, коли ці серйозні чоловіки починали посміхатися і йшли на спілкування. "Плюс", контакт є! 
Я роздавала побажання, які писала по-особливому, я кожне налаштовувала на здійснення і уявляла себе доброю чаклункою. Сподіваюсь вони вже на шляху до здійснення. Я сиділа і думала, чи 60 листівок вистачить!? А коли віддала останню, зрозуміла, що треба було зробити на багато більше.
Ми побачили так багато історій, що можна почати писати книгу. Це поранена молоденька дівчина після крапельниці, поруч із якою сидів її коханий у військовій формі і тримав її за руку намагаючись весь її біль забрати собі. Це важко поранений хлопець, який доклав зусиль, щоб витягнути два побажання і передати своїй дружині, щоб вона їх прочитала і дівчина крізь сльози прочитала з початку йому:
"Ви мужня і сильна людина! У Новому році одна з Ваших мрій стане реальністю!" , а потім собі: 
"Ваша підтримка цінніша за всі скарбі світу! Поруч із Вами є людина, яка подарує вам море любові і кохання у Новому році!"
Це дійсно було якесь диво, кожен витягав те, що йому було потрібно саме в цей момент. 
Ще я запам'ятала очі одної молоденької дівчини, яка важко йшла по коридору. Стомлена від болю, засмучена, без особливо настрою спілкування. Я запам'ятала, як змінилося її обличчя, коли ми їй вручили зроблену з блискучого паперу червону рукавичку із побажаннями швидкого одужання, від учениці 2-го класу нашого ліцею.
Чим більше проходить часу від цього неймовірного Дня Святого Миколая, тим більше задується того, що відбулося всього лише за 2 години нашого візиту. На навіть пощастило потрапити до палати двох Миколаїв! І Миколай молодший пообіцяв нам також навалювати малюнок і привезти як подарунок до ліцею. 

Сьогодні на педраді, я показала цю фото презентацію https://drive.google.com/open?id=1Xhs070ymZvuCe8V3XJ17oMzt_jg_KcBs і розповіла про отриманий досвід. Побачила очі своїх колег,  почула слова підтримки після педради, зробила висновки. А вчора я також отримала подарунок і я тепер ще більше розумію реакцію військових на листи дітей :) 
Безцінний подарунок від учениці 2-Б класу як подяка за те, що я прийшла передати вітання дітям від військових і подяку за чудові подарунки


Тепер цей подарунок прикрашає мій кабінет. Це мій антистрес :)


Я не підтримую (це я кажу дуже м'яко) тих людей, які мені говорять, що зустрічі із учасниками ООС, або учасниками Майдану, які я організовую для учнів нашого ліцєю, мають бути в певні дні, або кажуть учням, відвідування таких зустрічей не є обов'язковим. Я знаю одне, що війна закінчиться тільки тоді, коли люди про неї згадають! 
Щиро дякую дівчатам волонтерам "Книжкової Сотні" Наталії Швагуляк, Христині Єрмаковій та Олені Чебелюк за неймовірний досвід, а також Матвієві Лозовику та Миськіву Роману за надійне чоловіче плече підтримки! 
Слава Україні!
Наша весела кампанія


Побажання і передбачення

Мала честь сфотографуватися із поважним паном, який вподобав наш посібник Захист Вітчизни

Позитивні емоції - це комплексне лікування :)




вівторок, 17 грудня 2019 р.

Christmas Loesje

Вже не перший рік разом із учнями створюємо тематичні слогани Loesje. Цього разу ми креативіли із восьмим класом на тему зимових свят. Така методика розвиває не тільки уяву і творче мислення, ви вчитеся писати тексти, поповнюєте свій словниковий запас, вчитеся працювати в команді. Це безцінна форма роботи у вивченні іноземної мови і покращення знань рідної. Це драйв і задоволення, які поступово захоплюють тебе у полон світу без знаків пунктуації, де прочитаний текст ти розумієш кожного разу по-різному, залежно від ситуації, насторю і досіду.

Більше постерів за посиланням https://drive.google.com/open?id=19MO4fw_LHUP4XG4PWOal_5_mXFdiAhSn



















четвер, 11 липня 2019 р.

Sea Breeze - 2017



Заняття "Sea Breeze - 2017"  я розробила ще у 2017 році для військово-патріотичного вишколу. Це одна з моїх перших розробок в серії  "Military English". Це заняття є чудовим прикладом  інтегрованого уроку з предметів Захисту Вітчизни та English для учнів 10 класу, або Історії та English. Його можна адаптувати для виховної години, також провести для 8-9 класів, варіантів використання безліч - ваша фантазія і бажання. І саме головне, що подібна тематика є частиною національно-патріотичного виховання. Слава Україні!

P.S. Для завантаження заняття https://drive.google.com/open?id=1TlJPvbwYy0m5_8gRhMFRzU16xAV0C0w5

19 лютого Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та НАТО. 21 лютого 2019 року ці зміни набули чинності після того, як закон було опубліковано у газеті «Голос України». Згідно з текстом закону, зміни вносять у три статті Конституції – 85-ту, 102-гу та 116-ту, а також у преамбулу та перехідні положення. Документ закріплює в Конституції «європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України». Президент також зазначив, що членство України в ЄС і НАТО стане гарантією незалежності нашої країни.


При вивченні англійської мови в школі ми знайомимося із текстами на будь-яку тематику, від My Biography до Environmental Protection і жодного текста про історію українського війська, національно  визвольну боротьбу та її героїв. Вже п’ятий рік як триває боротьба  України із Росією, країною окупантом і агресором, а в підручниках з англійської мови продовжують друкувати тексти пацифістського змісту. Я безліч разів пропонувала вчителям провести тематичні уроки з англійської мови до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, поговорити о Кіборгах, про війну на Донбасі, окупований Крим, зануритися в історію боїв під Крутами, на горі Маківці, ознайомитися із біографією Степана Бандери, Євгена Коновальця, Романа Шухевича, відомого оперного співака Василя Сліпака,  і на жаль пропозиції лишилися без підтримки. Навіть така актуальна і життєво необхідна тема як надання домедичної допомоги представлена в підручниках звичайним візитом до лікаря. Спираючись на власний досвід застосування лексики Military English, а також Tactical Medicine на вишколах для молоді, можу впевнено сказати, що це цікаво, корисно, сучасно, це відповідає компетенціям нової української школи. Ми маємо вміти донести всьому світу про ті події які охопили нашу країну!









середа, 10 липня 2019 р.

«Україна була, є і буде!», «Від минулого до сьогодення». Інтелектуально - патріотична гра.


Шановні колеги, пропоную вам запитання для інтелектуально-патріотичної гри «Україна була, є і буде!», «Від минулого до сьогодення». Ці запитання були розраховані для учнів 8-9 (10) класів. Загальний час гри 90 хвилин. Для створення запитань були використані інтернет джерела.

«Україна була, є і буде!», «Від минулого до сьогодення».
Інтелектуально - патріотична гра.

Перший раунд. 
Розминка. «Цікаві факти про Україну»! 
Кожна правильна відповідь оцінюється одним балом.


1.     Видатний географ і етнограф, відомий як автор тексту національного гімну «Ще не вмерла України».
Час пішов!
(Павло Чубинський)
2.     Назвіть нову назву міста Кировоград.
Час пішов!
(Кропивницький)
3.     Хто побудував місто Львів?
Час пішов!
(Король Данило Галицький)
4.     ЇЇ висота 2061. Назвіть її.
Час пішов!
(Говерла)
5.     Український композитор, автор «Carol of the Bells» .
Час пішов!
(Микола Леонтович)
6.     Він зробив перший знимок повного людського скелета та першим використав рентгенівську лампу в медичних цілях.
Час пішов!
(Іван Пулюй)
7.     На її честь названо Львівський оперний театр.
Час пішов!
(Соломія Крушельницька)
8.     Де можна побачити з одного боку Іван Франко, а з іншого Львівський Оперний театр?
Час пішов!
(На банкноті у 20 гривень)
9.     Де було збудовано першу Запорізьку Січ?
Час пішов!
(острів Хортиця)
10.            Назвіть автора першої козацької, української Конституції.
 Час пішов!
(Пилип Орлик)
11.           Як називалися пісні, які співали наші предки на Великдень?
Час пішов!
(гаївки)
12.           Саме таке ім’я носить живий нині онук Степана Бандери.
Час пішов!
(Степан)
13.           Скільки літер в українському алфавіті?
Час пішов!
(33)
14.            Це місто на півночі України. Його назва походить від одного з видів полину.
Час пішов!
(Чорнобиль)
15.           Назвіть найдовший музичний духовий інструмент у світі.
Час пішов!
(Трембіта) Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.

16.           Назвіть найдовшу в світі станцію метро і де вона знаходиться.
Час пішов!
(Київ. Метро Арсенальна.) Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію, біля будівлі парламенту, побудували однією з перших у 1960 р.

17.           Назвіть найбільшу пустелю Європи і де вона знаходиться.
Час пішов!
(Олешківські піски часто називають українською "Сахарою")  Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу.

18.           Український народний співець і музикант творець дум та історичних пісень, що  відображали найважливіші події життя українського народу.
 Час пішов!
(Кобзар)

19.           Назвіть містечко яке офіційно вважається географічним центром Європи.
Час пішов!
(Рахів) Українське містечко Рахів, розташоване серед Карпат, офіційно вважається географічним центром Європи. А сама Україна є найбільшою європейською державою, вся територія якої географічно розташована в Європі.

20.            Цьому видатному українцеві встановлено 1384 пам’ятники, по всіх куточках світу. Назвіть його.
Час пішов!
(Українському Кобзареві)  В світі налічується 1384 пам'ятника Тарасові Шевченкові, які розміщені в 36 країнах світу. В Україні майже 200 монументів Кобзарю розміщені в Івано-Франківській області, потім йдуть Львівська, Тернопільська і Черкаська області.


Другий раунд! Пізнавально - Історичний!
Кожна правильна відповідь оцінюється 2 балами.

(Відповідь на запитання раджу супроводжувати візуалізацією. Нумерація – це номер слайда презентації https://drive.google.com/open?id=1EJkyN7OyiC9gP1UwgkSPWzEHtLunCIWa )

1.     Колись давно ця важлива історична подія змінила світогляд населення Київської Русі.
УВАГА ПИТАННЯ!
Цитата: «Потім послав посланців своїх по всьому городу, говорячи: «Якщо не з’явиться хто завтра на ріці – багатий чи убогий, чи старець, чи раб – той мені противником буде». І це почувши, люди з радістю йшли і говорили: «Якби це недобре було, то князь із боярами цього б не прийняли». Про що йдеться? ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ
Хрещення Русі у 988 р. князем Володимиром. № 3

2.     Це свого роду грамота. Урочисто оформлений документ, який фактично містить синодальне рішення Вселенської патріархії про надання автокефалії Православної Церкви України
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – ТОМОС № 4


3.    ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІКИ СТЕБНІВКИ НА МАТЕРІАЛІ, ЯКИЙ В НАРОДІ НАЗИВАЮТЬ “ДИКИМ ЛЬОНОМ”, МАЙСТРИНI ВІДТВОРИЛИ ТЕКСТИ ВОСЬМИ ПОЕТИЧНИХ ТВОРІВ.
Вони майже рiк працювали над створенням цієї книги, за основу якої взяли її перше видання  1840 року.
ЧАС ПІШОВ!
          ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – «Кобзар». № 5, 6


4.     Назвіть прізвища трьох військових, які отримали найвищий ступінь відзнаки в Україні, звання Геро́й Украї́ни. Підказка, вони зображені на плакатах патріотичної рекреації.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – Василь Тарасюк,  Ігор Гордійчук, Євген Межевікін № 7


5.     Ці дві держави не раз воювали і мирилися, аж поки у 1654 році не підписали між собою угоди про вічний мир. Зараз вся територія першої і значна частина другої входять до складу третьої-не існуючої тоді держави, яка пишається постаттю їхнього спільного ворога. Назвіть ім’я та прізвище цього ворога.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – Богдан Хмельницький (Перша держава – Кримське Ханство, друга – Річ Посполита) № 8


6.     Верховна Рада України ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Назвіть день, місяць і рік цієї події.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ - 25 квітня 2019 року № 9


7.     В Україні у конструкторському бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю. Яка назва літака?
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – «Мрія»
Кодове ім'я НАТО яке використовуються для позначення військової і транспортної техніки — «Козак» № 10


8.     Назвіть найдовшу у світі гіпсову печеру, яка увійшла в Книгу рекордів Гіннеса. У 1966 році коли львівські спелеологи проводили дослідження цієї печери, вони вірили, що вона довша ніж 3 км. Скептично налаштовані колеги прозвали львів'ян «оптимістами». 
Як називається ця печера?
ЧАС ПІШОВ!  
№ 11, 12
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – «Оптимісти́чна» —гіпсова печерагеологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована в Тернопільській області. Сумарна закартована довжина ходів становить понад 260 км. Печера до кінця не розвідана. Вона займає площу близько 2 гектарів, що зумовлено численністю та звивистістю ходів. Ходи залягають на глибині близько 20 м від поверхні. Це найдовша гіпсова печера у світі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

9.     Назвіть місто де було винайдено першу гасову лампу.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – Львів  № 13

Першу гасову лампу було винайдено у Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.

10. Спочатку була абревіатура АТО, а зараз це абревіатура…
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – ООС (Операція Об’єднаних Сил)  № 14


11. Назвіть найдовший тролейбусний маршрут в Україні і в Світі, який складає 86 км. І де він проходить.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ –  Найдовший тролейбусний маршрут в Україні і в Світі, який складає 86 км. проходить у Криму між містами Сімферополь та Ялта. № 15


12.                       Відповідно до Указу Президента України та статей 99 і 102 Конституції України протягом 2 — 16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа. Що введено в обіг?
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ –  В обіг введено національну валюту України — гривню.  № 16



Третій раунд! Мистецький!
Правильна відповідь оцінюється у 3 бали.

1.     Вона народилася в нью-йоркському районі Квінз в сім'ї післявоєнних емігрантів із Західної України. Популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. ЇЇ друге ім’я - Орися.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – КВІТКА ЦІСИК № 18


2.     Ця популярна голлівудська акторка, модель і співачка під час Революції Гідності підтримала українців та закликала своїх шанувальників жертвувати гроші на допомогу постраждалим на Майдані. Вона народилася в Києві та провела там 5 років свого дитинства. Часто відвідує Україну.
На її рахунку багато ролей у кіно, серед найвідоміших –фільма Люка Бессона "П'ятий елемент".
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – МІЛА ЙОВОВИЧ № 19


3.     «Міф» — український документальний фільм 2018 року, який зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній, розповідє про життя українця, Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ст. та «Золота Зірка», всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну під час Російсько-української війни на Сході України.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ –ВАСИЛЬ СЛІПАК № 20


4.     Вона українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик.
Переможниця  9 сезону телевізійного співочого талант-шоу «Голос країни» .
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – ОКСАНА МУХА  № 21


5.     Цей видатний українець упродовж 19181919 років воював проти більшовиків у лавах армії УНР. Свою творчу кар’єру починав як художник, а саме, як художник-карикатурист. Він також був кінематографістом та письменником. У 1930-у році він поїхав представляти один зі своїх фільмів до Європи і мріяв прорватися до Голлівуду. На його честь названо кіностудію.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО № 22


6.     У 2014 році виходить історична військова драма «Хайтарма». Цей видатний український актор та режисер присвятив картину важкому періоду історії свого рідного кримськотатарського народу. Він грає роль головного персонажа цього фільму, військового льотчика Амет-Хана Султана. Ця кіно  стрічка отримала Премію Національної спілки кінематографістів України у номінаціях «Найкращий фільм року» та «Найкращий ігровий фільм». Він є заслуженим артист АР Крим. Був ведучим військово-патріотичного ток-шоу «Хоробрі серця».
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – АХТЕМ СЕІТАБЛАЄВ № 23


7.       Цей український художній комедійний фільм за мотивами комедійної п'єси Михайла Старицького, було знято у 1961 році. Первинна версія фільму була україномовною і лише легковажний Свирид Голохвастий розмовляв на суржику, чим підкреслювалася його недолугість. Для фільму було також створено російський дубляж, де всі репліки окрім монологів Голохвастого на суржику, були дубльовані російською. Як називається цей фільм?

ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – «За двома зайцями.» № 24


8.     Прем'єра цієї кінокартини в Україні відбулась 6 грудня 2017 року — в День Збройних сил України. Головний герой цього фільму вчитель історії, командир захисників Донецького аеропорту із позивним «Серпень». Дайте назву цього фільму.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – «Кіборги» № 25, 26


9.      Сергій Йосипович Параджанов—український і вірменський кінорежисер, народний артист УРСР (з 1990), лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1991, посмертно). Отримав міжнародне визнання після екранізації в 1964 повісті М. Коцюбинського яку було удостоєно призу на Всесоюзному кінофестивалі в Києві (1966).
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ –Фільм «Тіні забутих предків»  № 27


10.                        Він був на Майдані з самого початку, робив різну брудну роботу, а потім зайнявся волонтерством. Він закінчив музичну школу, вчився в музичному училищі, але музику покинув і не грав більше п’яти років вважаючи, що це нікому, крім нього самого, не потрібно. Однак Майдан все змінив і цей інструмент на якому заграв хлопець  у балаклаві та бронежилеті став одним із символів Революції Гідності. Назвіть цей інструмент.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ –фортепіано (піаніно) № 28


11.                        Всесвітньо відома українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва» ЇЇ«звірина серія» — явище унікальне і не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. А ось фантастичні звірі — це витвір уяви художниці. Таких звірів не існує у природі — порівняння тут зайві. За своє життя вона написала більше ніж тисячу картин.
ЧАС ПІШОВ!
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – Марія Приймаченко № 29


12.                        Найвідоміша та найвпливовіша українка за часів правління Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії. Оспівана у літературі, образотворчому мистецтві, музиці та кіно. Була донькою священика з галицького міста Рогатина.
ЧАС ПІШОВ!
№ 30
ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ – Роксолана, спершу наложниця, а потім — дружина Сулеймана І Пишногосултана Османської імперії. Мати султана Селіма IIПрийняла мусульманство і отримала нове ім'я  Хюррем, та титул Хасекі-султан. Народила султану 5 синів, а також доньку Міхрімах. Своїм коштом будувала мечеті, школи, караван-сараї та кухні у СтамбуліЕдірнеЄрусалиміМецці й Медіні. Найвідоміших екранізації -
«Роксола́на» — український телесеріал режисера Бориса Небієрідзе, відзнятий у 1996—2003 роках, в ролі Роксолани – актриса Ольга Сумська, Султана Сулеймана – актор Анатолій Хостікоєв.
«Вели́чне столі́ття. Роксола́на»  турецький телесеріал 2011-2014 року.  Роксолану зіграла актриса - Мер'є́м Узерлі́, а султана Сулеймана актор - Халіт Ергенч

Що ви знаєте про особисту безпеку?

Повномасштабна війна розширила перелік небезпек з якими стикаються українці щодня. Будучи класним керівником маю обов'язок постійно нага...